Dzisiaj jest  roku Wygląd:
mniejsze czcionki normalne czcionki większe czcionki
Strona główna / Aktualności / Aktualności szczegóły

Aktualności gminne

01-04-2016 r.
Młodzież zapobiega pożarom
Dużą wiedzą o działaniach przeciwpożarowych musieli wykazać się uczestnicy gminnych eliminacji ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Do konkursu przystąpiło 10. uczniów ze szkół podstawowych i 7. z gimnazjów. Eliminacje gminne odbyły się 1 kwietnia w Centrum Kultury w Tworkowie.

W 2011 roku Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych straży Pożarnych w Krzyżanowicach podjął uchwałę w sprawie nadania nazwy eliminacjom gminnym OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" imienia asp. sztab. Gerarda Wranika – w uznaniu zasług w wychowaniu młodzieży strażackiej oraz w celu podtrzymania pamięci o zasłużonym działaczu pożarnictwa.

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja – rozwiązując test składający się z 30 pytań.

Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: mł. kpt. Mateusz Wyrba i aspirant Marek Wranik – z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu oraz komendant gminny Krystian Jobczyk i prezes zarządu gminnego ZOSP RP Stanisław Bujak.

W roli obserwatorów uczestniczyli wójt gminy Grzegorz Utracki, inspektor ds. obrony cywilnej Maksymilian Lamczyk oraz opiekunowie z poszczególnych szkół.

Po podsumowaniu punktów wytypowano czołowe miejsca.

Szkoły podstawowe
1. Grzegorz Wojtek - ZSO Tworków (29 pkt.)
2. Łukasz Buba ZSO - Tworków (26 pkt.)
3. Robert Karpisch - ZSO Bieńkowice (22 pkt.)

Gimnazja
1. Grzegorz Jobczyk - ZSO Tworków (30 pkt.)
2. Rafał Bulenda - ZSO Tworków (28 pkt.)
3. Sebastian Kilian - ZSO Bieńkowice (26 pkt.)
3. Beniamin Kania - ZSO Chałupki (26 pkt.)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy.
Wszystkie aktualności