Dzisiaj jest  roku Wygląd:
mniejsze czcionki normalne czcionki większe czcionki
Strona główna / Informator / Opieka medyczna

Opieka medyczna

Usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej na terenie gminy świadczy Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego, który został powołany do życia 1 października 2000 roku. W skład Zakładu wchodzą 3 Ośrodki Zdrowia zlokalizowane w Chałupkach, Krzyżanowicach i Tworkowie.

 

Szczegółowe godziny przyjęć w poszczególnych Ośrodkach Zdrowia na terenie gminy można znaleźć w zakładce "Informator - Inne jednostki Gminy - Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego", lub klikając bezpośrednio na wybraną miejscowość w akapicie powyżej.


W dni powszednie do godz. 18.00 pomoc medyczną można uzyskać w Ośrodku Zdrowia w Tworkowie (tel. 032 419 62 18). Dyżury według poniższego harmonogramu pełnią:

 

poniedziałek - lek. med. Danuta Nowak-Szczerbicka,
wtorek - lek. med. Sławomir Kunysz,
środa - lek. med. Danuta Nowak-Szczerbicka,
czwartek - lek. med. Sławomir Kunysz,
piątek - lek. med. Maria Wierczek.


W razie pilnej potrzeby, w dni powszednie od godz. 18:00 do 6:00 oraz w soboty, niedziele i święta przez całą dobę, poradę lekarską można uzyskać w Całodobowym Punkcie Opieki Lekarsko-Pielęgniarskiej w Raciborzu ul. Ocicka 51a, tel. 415 48 30. Można ponadto skorzystać z wyjazdowej opieki, zgłaszając wizytę pod numerem telefonu 419 11 93.

 

Usługi medyczne na terenie gminy Krzyżanowice świadczą również prywatne gabinety stomatologiczne.

 

Oprócz podstawowych danych dotyczących zakresu świadczonych usług medycznych, w niniejszym dziale umieszczone zostały także informacje o aptekach.